Analiza i diagnostyka wibroakustyczna maszyn i struktur.

Programy ME'scopeVES™ Vibrant Technology Inc.

Programy z pakietu programów ME’scopeVES (Visual Engineering Series) Vibrant Technology Inc. służą do obserwacji i analizy problemów drganiowych i hałasowych maszyn i struktur. Używa się ich między innymi do zaawansowanej diagnostyki wibroakustycznej maszyn i struktur, w szczególności do rozwiązywania takich problemów, gdzie klasyczna analiza częstotliwościowa nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

VT-620 Visual ODS™ jest programem podstawowym pakietu ME'scopeVES. Kolejne bardziej zaawansowane i zróżnicowane funkcjonalnie programy pakietu ME’scopeVES składają się z tego programu podstawowego i dołączanych różnych dodatkowych opcji programowych. VT-620 Visual ODS to program do wizualizacji 3D drgań maszyny lub struktury w ich rzeczywistych warunkach pracy, przy działających siłach wewnętrznych i zewnętrznych. Służy do analizy ODS (ang. - Operating Deflection Shape), która bywa też określana jako eksploatacyjna analiza modalna. Modele maszyn i struktur animowane w programie, mogą mieć postać prostych szkiców lub modeli fotorealistycznych, które można utworzyć samodzielnie lub ściągnąć ze strony firmy Vibrant Technology Inc.

VT-420 Visual ODS Pro™ jest zaawansowanym programem do analizy ODS. Składa się z podstawowego VT-620 Visual ODS oraz dodatkowej opcji programowej VES-3600 Advanced Signal Processing (Zaawansowane Przetwarzanie Sygnału). Program ten, umożliwia między innymi wykonanie analizy akustycznej. Dane wibroakustyczne, mogą być wyświetlone na tym samym modelu badanej struktury, co umożliwia analizę korelacji drgań powierzchni z dźwiękiem w otoczeniu maszyny.

Vibrant Technology Inc. oferuje także Przenośne Systemy Analizy ODS i Analizy Modalnej składające się ze sprzętu pomiarowego i oprogramowania. Są to:

  • 4-kanałowy przenośny system testowania ODS - POT-104. Jego elementami są sprzęt pomiarowy VPH-104 oraz  oprogramowanie VT-620 Visual ODS i opcja programowa VES-700 Multi-Channel Acquisition & Multi-Shaker Signal Output (Wielokanałowa akwizycja sygnału i wyjść sygnału wzbudnika).

  • 4-kanałowy przenośny system testowania modalnego - PMT-104. Jego elementami są sprzęt pomiarowy VPH-104 oraz oprogramowanie VT-570™ Visual Modal™ i VES-700.

Przenośny System Analizy ODS i Analizy Modalnej to komputer SSD (bez ruchomych elementów) z preinstalowanym programem ME’scopeVES i opcją VES-700 wielokanałowej akwizycji sygnału i wyjść sygnału wzbudnika umieszczony w wytrzymałej na uszkodzenia walizce do przenoszenia typu Pelican® z systemem wejść i wyjść. Wbudowany bezprzewodowy hotspot wspomaga dostęp do Internetu i sieci Ethernet. Remote Desktop Connection (RDC) Windows zapewnia połączenie Przenośnego Systemu Analizy z innym komputerem przez wspólną sieć lub poprzez Internet.Do Systemu przyłączane są Monitor HDMI, mysz i klawiatura.

Elementem dodatkowym jest Zestaw do testowania uderzeniowego VPH-300 Impact Testing Kit. W jego skład wchodzą: Młotek modalny, akcelerometr trójosiowy, element testowy, projekt ME’scope dla testowania uderzeniowego w tym fotomodel struktury elementu testowego.

System testowania modalnego PMT-104

Dane będące dla programów pakietu ME’scopeVES podstawą wykonania eksploatacyjnej analizy modalnej, mogą być zbierane między innymi przez systemy Rockwell Automation do monitorowania stanu maszyn. Jednym z nich jest system diagnostyki wibroakustycznej offline składający się ze zbieracza danych/analizatora Dynamix 2500 i programu EMONITOR®CMS do monitorowania stanu maszyn. Dane eksperymentalne zgromadzone w bazie danych programu Emonitor CMS są używane w programach VT-620 Visual ODS i VT-420 Visual ODS Pro.
Z programami ME’scopeVES mogą także współpracować systemy innych producentów do monitorowania stanu maszyn i akwizycji danych.

Niektóre przykłady możliwości pakietu ME’scopeVES Vibrant Technology Inc.

                                                

Eksploatacyjna analiza modalna (Wizualizacja postaci drgań operacyjnych) maszyny lub struktury 

(ang. Operating Deflection Shapes analysis - ODS).

 

 


Wizualizacja postaci drgań operacyjnych bezpośrednio z wielokanałowego systemu akwizycji.

Animacja intensywności akustycznej. 

W razie potrzeby uzyskania bardziej szczegółowych informacji o pakiecie programów ME'scopeVES Vibrant Technology Inc., prosimy o bezpośredni KONTAKT z Wibroakustyką Maszyn.© 2003-2019
Wibroakustyka Maszyn, WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE